Podporte prvú psychologickú pomoc na hraniciach s Ukrajinou

IPčko stojí vždy za ľuďmi v krízach, ktorí to práve potrebujú. Preto sa časť psychologičiek a psychológov a výjazdový Krízový intervenčný tím v týchto dňoch presunulo na hraničné priechody Slovenska a Ukrajiny – do Uble, Vyšného Nemeckého a Veľkých Slemeniec. Na týchto priechodoch IPčko poskytne odbornú prvú psychologickú pomoc pre ľudí, ktorí v dôsledku vojnového konfliktu odchádzajú z Ukrajiny. 

Podporte prvú psychologickú pomoc na hraniciach s Ukrajinou

Vďaka vašej finančnej podpore budeme môcť poskytovať psychologickú pomoc v rôznych formách:

  • Stanové zázemia, v ktorých bude prebiehať krízová intervencia, manažment stresu a podpora pre deti počas čakania. Budú tu pripravené podporné materiály, letáky, či lopty a aktivity pre deti.
  • Bude možné kontaktovať výjazdový Krízový intervenčný tím IPčko (KITIP) spolu s tlmočníkom.
  • Zároveň pripravujeme spustenie Krízovej linky pomoci v ukrajinčine a zriadili sme špeciálny e-mail na podporu humanitárnych pracovníkov v prvej línii ukrajina@ipcko.sk.
  • Ďalšou súčasťou podpornej práce je sprevádzanie a psychologická pomoc ľuďom v utečeneckých táboroch – stanových mestečkách zriadených pri priechodoch.

Pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc a podporu v dôsledku vojnového konfliktu na Ukrajine sme vytvorili pomáhajúci obsah s technikami PRVEJ POMOCI POČAS PREŽÍVANIA EMOCIONÁLNE NÁROČNÝCH CHVÍĽ v ukrajinčine. Tvoria ho najmä odporúčania na zvládanie stresu súvisiaceho s vojnou a odporúčania pre citlivú komunikáciu rodičov a detí o vojne.

Aj v tejto náročnej situácii chceme stáť pri tých, ktorí nás práve potrebujú najviac. Vďaka vašej podpore a solidarite sa nám podarí byť tu práve pre nich. ĎAKUJEME

#pomocexistuje #spolutozvladnemeĎakujeme za ochotu podporiť našu činnosť. Vďaka vašej podpore dokážeme robiť veci lepšie.